Синдром медіопателярної складки
Біль у коліні, хрускіт при згинанні, набряклість, відчуття перекатування - ознаки досить багатьох захворювань колінного суглоба. У їх числі - синдром медіопателярной складки, який часто упускають при діагностиці.
Складки синовіальної оболонки колінного суглоба - це нормальні утвори, які зустрічаються тільки у 30-50% людей. За сучасними уявленнями - це рудименти, за типом апендикса, які відіграють певну роль (а саме - виділяють мастильну рідину для колінного суглоба), але не необхідні для організму.
Медіопателярная складка в силу свого розташування схильна найбільшому ризику при травмі коліна, нарівні з жировим тілом, менісками, надколінником. При постійному впливі ззовні в структурі складки відбуваються зміни - розростання фіброзної тканини, розволокнення - в силу чого вона втрачає свою еластичність і стає перешкодою при рухах колінного суглоба. Так, хрускіт при розгинанні коліна може свідчити про затискання ущільненої складки.
Найбільш схильні до синдрому медіапателярной складки спортсмени і люди (частіше жінки), котрі піддаються надмірному фізичному навантаженні. У ряді випадків це захворювання колінного суглоба виникає через вродженні особливості будови, що провокують защемлення синовіальної оболонки.
Артроскопія коліна - найнадійніший спосіб діагностики синдрому медіопателярной складки.
Небезпека даного захворювання колінного суглоба в тому, що його досить часто пропускають при обстеженні. В результаті і лікування може бути неефективним - адже проблема не усувається. Коли МРТ і рентген не дають однозначний результат, симптоматика змазана, особливо, за наявності супутніх проблем, як ушкодження меніска або розрив зв'язок. Остаточний діагноз ставлять після артроскопії - малоінвазивної операції, в ході якої хірург через невеликий прокол вводить ендоскоп з камерою і може детально оглянути стан синовіальної оболонки.
Синдром медіопателярной складки, як правило, досить добре лікується. При своєчасному діагнозі операція на коліні може не знадобитися - на перших стадіях зміни тканин ще оборотні. Хороший результат дає фізіотерапія, ЛФК на спеціальних тренажерах, протизапальні заходи при необхідності і інші процедури реабілітаційного відділення.
Якщо хвороба задавнена і почався фіброз тканин, варто зважитися на операцію на коліні - адже постійне запалення в підсумку може призвести до гонартрозу. У нашій клініці оперативне втручання проводиться амбулаторно за методом артроскопії - через невеликий прокол лікар видалить пошкоджені тканини.
Перевагою артроскопії при синдромі медіопателярной складки є точність впливу, а також мінімальний час операції і швидка реабілітація. Так, після артроскопії потрібно лише помірна іммобілізація. Повністю відновити функцію колінного суглоба допоможуть реабілітаційні заходи, які знизять ризик рецидиву, дозволять швидше відновитися тканинам.
Категорія: Артроскопія | Додав: roky (2013-04-03)
Переглядів: 4471 | Теги: Синдром медіопателярної складки | Рейтинг: 4.5/2

Всього коментарів: 0
avatar