Хрестоподібні зв'язки
   
Понеділок, 17.12.2018, 09:24
Мобільна версія сайту Вітаю Вас Гость
Головна | Реєстрація | Вхід
Рокита Василь Григорович
Лікар травматолог, ортопед, м.Львів
тел. (097) 616-80-39
Головна » Статті » Колінний суглоб

Хрестоподібні зв'язки
Хрестоподібні зв'язки знаходяться в порожнині колінного суглоба, вони забезпечують стабільність кісток одна відносно одної. До найбільш важливих зв'язок колінного суглоба відносяться:

- Хрестоподібні зв'язки, які утримують гомілку від зсуву допереду (передня хрестоподібна зв'язка) і дозаду (задня хрестоподібна зв'язка).
- Великогомілкова колатеральна зв'язка (внутрішня бічна зв'язка), яка утримує гомілку від відхилення дозовні.
- Малогомілкова колатеральна зв'язка (зовнішня бічна зв'язка), яка утримує гомілку від відхилення досередини.

Передня хрестоподібна зв'язка (ПХЗ) є однією із зв'язок, що найбільш часто піддається травмам у колінному суглобі, вона знаходиться в самому центрі колінного суглоба. Передня хрестоподібна зв'язка починається від внутрішньої поверхні латерального виростка стегнової кістки, проходячи через міжмищелкову вирізку прямує вниз, вперед і всередину, прикріплюючись до переднього міжмищелкового поля великогомілкової кістки. Передня хрестоподібна зв'язка стабілізує колінний суглоб і не дає гомілці надмірно зміщуватися вперед, а також утримує зовнішній мищелок великогомілкової кістки.

Крім того, що передня хрестоподібна зв'язка колінного суглоба виконує стабілізаційну функцію (утримує гомілку від зсуву вперед і досередини), в ній є ще і нервові закінчення, які сигналізують про те, в якому положенні, зігнутому або розігнутому знаходиться колінний суглоб.

Передня хрестоподібна зв'язка практично не має кровоносних судин.

Перпендикулярно передній хрестоподібній зв'язці дозаду від неї розташовується задня хрестоподібна зв'язка, і якщо подивитися на ці зв'язки спереду, то можна побачити, як вони утворюють хрест, що й дало цим зв'язкам таку назву - хрестоподібні зв'язки. Середня довжина передньої хрестоподібної зв'язки - 3 сантиметри, а ширина - 7-12 мм.

Задня хрестоподібна зв'язка (ЗХЗ) розташовується поруч перпендикулярно передній хрестоподібній зв'язці, утворюючи хрестоподібну структуру в самому центрі суглоба. Вона стабілізує колінний суглоб, і утримує гомілку від зсуву дозаду.

Пошкодження і розрив передньої хрестоподібної зв'язки є дуже поширеною травмою.
Категорія: Колінний суглоб | Додав: borschaga (06.01.2013)
Переглядів: 1001 | Теги: Хрестоподібні зв'язки | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

Рокита Василь Григорович(097) 616-80-39
www.traumatology.at.ua © 2018