Архів матеріалів - Рокита Василь Григорович, лікар травматолог, ортопед
   
Понеділок, 23.09.2019, 19:34
Мобільна версія сайту Вітаю Вас Гость
Головна | Реєстрація | Вхід
Рокита Василь Григорович
Лікар травматолог, ортопед, м.Львів
тел. (097) 616-80-39
Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 »
У квітні відбулися курси АО у Барселоні, Іспанія по лікуванні травм і захворювань кульшового суглоба. Учасники були не тільки з Європи, але і Південноі Америки, Азії і Африки. Програма мастер-курсу була насиченою і цікавою, потужна теоретична і практична база, обговорювалися і дискутували основні напрямки і тенденції діагностики і методи лікування проблем кульшового суглоба, досягнення сучасної медицини у цій галузі. Кожний з учасників, без сумніву, підвищив і удосконалив свій професійний рівень. Ну і звичайно приймало нас надзвичайно красиве місто - Барселона.
Переглядів: 1126 | Додав: roky | Дата: 17.08.2013 Коментарі

Підколінна кіста (кіста Бейкера). Багато синовіальних сумок розташовано у підколінній ділянці між сухожилками м'язів підколінної ділянки і колатеральними зв'язками чи виростками великогомілкової кістки. Сумка також розташована глибоко біля кожної з головок литкового м'язу. Симптоми найбільш часто розвиваються у сумці під медіальною головкою литкового м'язу чи у напівперетинчастій сумці. Отже, кіста Бейкера може бути продукцією вип'ячування (грижі) синовіальної мембрани через задню частину капсули коліна чи витік рідини через нормальні комунікації синовіальних сумок з коліном - напівперетинчастої чи медіальної литкової сумок. Симптоми можуть бути різними: від звичайного дискомфорту у підколінній ділянці, набряку, до тромбофлебіту підколінної вени і навіть компартмент-синдрому при розриві кісти. Диференціюють кісту Бейкера від ліпом, ксантом, абсцесів, фібросарком, та ін. пат. станів.  Є різниця кіст Бейкера у дітей і дорослих. У дітей внутрішньосуглобові проблеми дуже рідко є причи ... Читати далі »
Переглядів: 1663 | Додав: roky | Дата: 15.07.2013 Коментарі

У квітні цього року в Україні відбулися уже треті продвинуті курси по оперативному лікуванню переломів, організовані всесвітньою організацією AO Trauma. Насиченими були як лекції, так і практичні заняття.  Лекторський склад - це всесвітньо відомі хірурги з Європи і США, так і наші українські колеги. До речі, минулого року так як і цього мали місце також і базові курси по оперативному лікуванню переломів. На практичних заняттях були відпрацьовані оперативні техніки практично на всіх ділянках кісток, внутрішньосуглобові, так і позасуглобові переломи. 
Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 1219 | Додав: roky | Дата: 27.06.2013 Коментарі

Пошкодження менісків - одна з найчастіших травм колінного суглоба. Може статись у людей різного віку, але переважно у дітей, підлітків і молодих, що активно займаються спортом. Як правило, меніски пошкоджуються при гіперфізіологічних рухах (по амплітуді більше ніж у нормі): надмірному згинанні, розгинанні, навантаженні, невдалому приземленні на ногу, або при прямій травмі по коліну. Хворий може мати характерні скарги: хрускіт, клацання, блок суглоба, важкість у спусканні або піднятті по сходах. Частіше пошкоджується медіальний (внутрішній) меніск, він більший за площею і менш рухливий, отже ймовірність його защемлення між виростком стегна і виростком великогомілкової кістки більша, ніж латерального (зовнішнього) меніска, який рухоміший і менший за площею. Меніски, як правило, пошкоджуються у так званній "білій" зоні, що немає судин, отже ці пошкодження не зростаються. Часто для уточнення діагнозу необхідно зробити МРТ.  Лікування тільки оперативне. Видаляють тільки цю пошкоджену ч ... Читати далі »
Переглядів: 1353 | Додав: roky | Дата: 11.05.2013 Коментарі

Артроскопія (артроскопічна хірургія, англ. Arthroscopy, arthroscopic surgery) - мінімально інвазивна хірургічна маніпуляція, здійснювана з метою діагностики та / або лікування ушкоджень внутрішньої частини суглоба. Проводиться з використанням артроскопа - різновид ендоскопа, який вводиться в суглоб через мікророзріз. Артроскопічні маніпуляції можуть виконуватися як для діагностики, так і для лікування багатьох ортопедичних порушень, включаючи «суглобову мишу», розірвану поверхню хряща, розрив передньої хрестоподібної зв'язки, задньої хрестоподібної зв'язки і видалення ушкодженого хряща.
Перевага артроскопії перед традиційною відкритою хірургією в тому, що суглоб не відкривається повністю. Замість цього, наприклад, в артроскопії колінного суглоба, робляться тільки два маленькі отвори - один для введення артроскопа, інший для хірургічних інструментів. Це скорочує процес післяопераційного відновлення і збільшує шанс успіху проведення операції, так як ступінь пошкодження спо ... Читати далі »
Переглядів: 1904 | Додав: borschaga | Дата: 06.01.2013 Коментарі

Синдром тривалого здавлення (синоніми: компартмент-синдром, краш-синдром, травматичний токсикоз, синдром (тривалого) роздавлювання, компресійна травма, синдром розтрощення, епонім: синдром Байуотерса (англ. Bywaters)) - виникає внаслідок тривалого порушення кровопостачання (ішемії) здавлених м'яких тканин; токсикоз, який характеризується, крім місцевих, системними патологічними змінами у вигляді гіперкаліємії і ниркової недостатності. Зустрічається у постраждалих при землетрусах, завалах у шахтах, обвалах і т. п.
Переглядів: 1547 | Додав: borschaga | Дата: 06.01.2013 Коментарі

Розтягнення зв'язок - травма, яка виникає внаслідок впливу на зв'язковий апарат суглоба навантаження, що перевищує еластичність тканин.
Розтягнення і розрив суглобових зв'язок виникають при різких рухах в суглобі, що перевищують його нормальну амплітуду і не збігаються з його нормальним напрямком. Найчастіше пошкоджується гомілковостопний суглоб, рідше колінний. Для розриву зв'язок характерні постійний біль, крововилив у місці травми, різке обмеження функції суглоба і болючість при пальпації. При розтягуванні і розриві зв'язок кінцівку, на відміну від переломів, не деформує.
У перші хвилини після травми накладається лід на ушкоджений суглоб, потім фіксується суглоб еластичним бинтом, але не потрібно замотувати занадто туго, щоб не порушити кровообіг. Гомілковостопний суглоб при цьому згинають під кутом 90 °. На гомілковостопний суглоб пов'язку накладають таким чином: роблять тур навколо нижньої частини гомілки, потім косим витком від внутрішньої щиколотки до по ... Читати далі »
Переглядів: 2001 | Додав: borschaga | Дата: 06.01.2013 Коментарі

Травматологія - розділ медицини, який вивчає вплив на організм людини різних травмуючих факторів, наслідки травм, методи їх лікування.

У минулому травматологія була величезною за своїм розміром дисципліною, що охоплювала всі пошкодження людського організму, що виникають в результаті впливу зовнішніх факторів. З розвитком медичної науки з травматології стали поступово виділятися більш вузькі дисципліни, і тепер багато ушкодженнь внутрішніх органів розглядаються у відповідних розділах хірургії. В даний час в травматології розглядаються наслідки механічного впливу на тканини й органи. Методи лікування пошкоджень кісток у травматології багато в чому ідентичні методам лікування в ортопедії, тому в даний час дана спеціальність називається «травматологія та ортопедія».


Переглядів: 1089 | Додав: borschaga | Дата: 06.01.2013 Коментарі

Забій (лат. contusio) - закрите пошкодження тканин і органів без істотного порушення їх структури. Найчастіше пошкоджуються поверхнево розташовані тканини (шкіра, підшкірна клітковина, м'язи і окістя). Особливо страждають при сильному ударі м'які тканини, які придавлються в момент травми до кісток.
Як правило, при забитті постраждалі відчувають більш-менш інтенсивні болі. Триваюча в глибині тканин кровотеча нерідко приводить до додаткової травми сусідніх тканин в результаті їх здавлення, що супроводжується поступовим посиленням болю і порушенням функції. Крововилив в місці удару зазвичай проявляється синцем - синьо-багряною плямою, забарвлення якої поступово змінюється на зеленувату і жовту.
Переглядів: 1248 | Додав: borschaga | Дата: 06.01.2013 Коментарі

Травма - порушення цілісності, функцій тканини і органів в результаті впливу факторів зовнішнього середовища.
Переглядів: 1021 | Додав: borschaga | Дата: 06.01.2013 Коментарі


Рокита Василь Григорович(097) 616-80-39
www.traumatology.at.ua © 2019