borschaga6.01.2013 в 18:58

Переломи у спортсменів

Відривні переломи у спортсменів відбуваються в результаті сильної тяги м'язів при їх різкій напрузі, різкому русі або некоординовані захисних рефлекторних рухах. Відривні переломи у спортсменів це відрив ділянки кісткової тканини в місці прикріплення сухожилля м'яза. У добре тренованих спортсменів відривний перелом може статися на початку швидкого із зусиллям руху: під час кидка метального снаряда, на старті, в момент відриву при стрибку, при зіскоку.

Значно рідше відривні переломи відбуваються як результат прямої травми. Зазвичай відбувається відрив ділянки кісткової тканини в місці прикріплення сухожилля. Відрив сухожилля від місця прикріплення трапляється тільки, якщо це сухожилля вже піддалося дегенеративних змін.

У спортсменів, які займаються такими видами спорту як метання і гімнастика найбільш часто відбуваються відривні переломи великого горбика плечової кістки, до якого прикріплюються надостная, подостная м'язи і мала круг ... Читати далі »

borschaga6.01.2013 в 18:56

Розрив сухожиль у спортсменів

Розрив сухожиль у спортсменів

Сухожилля складаються з щільної волокнистої сполучної тканини. Розриви здорового сухожилля відбуваються рідко, коли навантаження на нього стає позамежної і перевищує механічну витривалість тканин. Якщо сухожилля тривалий час зазнавало значні перевантаження, в ньому може розвинутися дегенеративно-дистрофічний процес. Сприяють переродженню тканин сухожилля порушення кровопостачання, захворювання обміну речовин, хронічні запальні процеси і переохолодження.

Розрив сухожилля може бути повним або неповним і статися по ходу сухожилля або в місці його прикріплення до кістки. При цьому відриву кісткового фрагмента не відбувається. Якщо сухожилля не було дегенеративно змінене, відрив від місця його прикріплення відбувається надзвичайно рідко. Такий травмі можуть піддатися:

сухожилля надостной м'язи в місці її прикріплення до великого горбка плечової кістки
borschaga6.01.2013 в 18:54

М'язова грижа у спортсменів

М'язова грижа у спортсменів

М'язова грижа у спортсменів виникає, якщо в результаті травми стався розрив фасції цього м'яза. Фасція це сполучнотканинна оболонка, що покриває м'яз. Найчастіше причиною розриву фасції і формування м'язової грижі служить прямий удар по м'язі. Трапляються такі розриви і під час старту бігунів. Зрідка м'язові грижі виникають після оперативних втручань.

М'язові пучки вибухають через розірвану фасцію і при скороченні м'яза утворюється випинання у вигляді півсфери. При промацуванні воно еластичне, ущільнюється під час скорочення м'яза. Виникають м'язові грижі зазвичай на стегні, при розриві широкої фасції стегна, і на гомілці. У звичайних людей досить часто такі грижі не порушують життєдіяльність і не потребують лікування.

borschaga6.01.2013 в 18:53

Спортивна травма

М'язи прикріплюються до кісткового скелету при допомозі сухожиль. У місці прикріплення сухожилля до кістки відсутня окістя і сухожильні волокна безпосередньо вплітаються в кістку. Між волокнами сухожилля знаходиться хрящова тканина, яка має різну ступінь окостеніння і зміцнює місця прикріплення сухожиль, а так само грає амортизаційну роль при напрузі і зміні тяги м'язів.

При напрузі м'язів місця прикріплення їх до кістковому скелету випробовують велике навантаження. Якщо це навантаження регулярна і надмірна, тканини сухожилля, хрящова тканина в місцях прикріплення піддається дегенеративним змінам. Виникають невеликі ділянки некрозу (омертвіння тканин), ділянки жирового переродження тканини сухожилля і хрящової тканини, відкладення солей кальцію. Відкладення солей кальцію найчастіше виникають у тому місці, де колись стався мікроразрив сухожильного волокна. Солі кальцію являють собою тверде освіту і, в свою чергу, можуть травмувати навколишні тканини.
< ...
Читати далі »

borschaga6.01.2013 в 18:52

Остеоартроз

Остеоартроз (новолат. osteoarthrosis, від грец. Το οστεον - кістка, το αρθρον - суглоб; синоніми: деформуючий остеоартроз (ДОА), артроз, деформуючий артроз) - дегенеративно-дистрофічне захворювання суглобів кісток, причиною якого є ураження хрящової тканини суглобових поверхонь. [ 1]

Визначення
Термін «остеоартроз» об'єднує групу захворювань різної етіології, але з подібними біологічними, морфологічними і клінічними результатами, при яких у патологічний процес залучається не тільки суглобовий хрящ, але і весь суглоб, включаючи субхондральну кістку, зв'язки, капсулу, синовіальну оболонку і периартикулярні м'язи.

Основними клінічними симптомами остеоартрозу є біль і деформація суглобів, що призводять до функціональної недостатності.

borschaga6.01.2013 в 18:50

Розриви м'язів у спортсменів

Розриви м'язів у спортсменів

У спортсменів найчастіше відбуваються розриви скорочених м'язів, тобто м'язів, що знаходяться на піку скоротливої ​​фази, і майже не зустрічається пошкоджень в фазу розслаблення.

Розриви м'язів зазвичай бувають закритими, тобто без пошкодження шкірних покривів. Відкриті розриви м'язів виникають значно рідше, вони не представляють складності для діагностики. Їх виявляють і зшивають під час первинної хірургічної обробки рани. Закриті розриви м'язів можуть бути повними або неповними.

Раніше застосовувався термін «розтягнення м'яза», але зараз він практично не використовується, оскільки вважається, що в кожному разі є розриви окремих волокон м'язової тканини. Закриті розриви м'язів виникають при різкому, несподіваному русі м'язів, або рефлекторному скорочення в якості захисної реакції (падіння).