06 Січня 2013 - БЛОГ - Рокита Василь Григорович, лікар травматолог, ортопед
   
Четвер, 2020-07-09, 01:19
Мобільна версія сайту Вітаю Вас Гость
Головна | Реєстрація | Вхід
Рокита Василь Григорович
Лікар травматолог, ортопед, м.Львів
тел. (097) 616-80-39
Головна » 2013 » Січень » 06
Відривні переломи у спортсменів відбуваються в результаті сильної тяги м'язів при їх різкій напрузі, різкому русі або некоординовані захисних рефлекторних рухах. Відривні переломи у спортсменів це відрив ділянки кісткової тканини в місці прикріплення сухожилля м'яза. У добре тренованих спортсменів відривний перелом може статися на початку швидкого із зусиллям руху: під час кидка метального снаряда, на старті, в момент відриву при стрибку, при зіскоку.

Значно рідше відривні переломи відбуваються як результат прямої травми. Зазвичай відбувається відрив ділянки кісткової тканини в місці прикріплення сухожилля. Відрив сухожилля від місця прикріплення трапляється тільки, якщо це сухожилля вже піддалося дегенеративних змін.

У спортсменів, які займаються такими видами спорту як метання і гімнастика найбільш часто відбуваються відривні переломи великого горбика плечової кістки, до якого прикріплюються надостная, подостная м'язи і мала круг ... Читати далі »
Переглядів: 1469 | Додав: borschaga | Дата: 2013-01-06 Коментарі

Розрив сухожиль у спортсменів

Сухожилля складаються з щільної волокнистої сполучної тканини. Розриви здорового сухожилля відбуваються рідко, коли навантаження на нього стає позамежної і перевищує механічну витривалість тканин. Якщо сухожилля тривалий час зазнавало значні перевантаження, в ньому може розвинутися дегенеративно-дистрофічний процес. Сприяють переродженню тканин сухожилля порушення кровопостачання, захворювання обміну речовин, хронічні запальні процеси і переохолодження.

Розрив сухожилля може бути повним або неповним і статися по ходу сухожилля або в місці його прикріплення до кістки. При цьому відриву кісткового фрагмента не відбувається. Якщо сухожилля не було дегенеративно змінене, відрив від місця його прикріплення відбувається надзвичайно рідко. Такий травмі можуть піддатися:

сухожилля надостной м'язи в місці її прикріплення до великого горбка плечової кістки
сухожилля двоголового ... Читати далі »
Переглядів: 3458 | Додав: borschaga | Дата: 2013-01-06 Коментарі

М'язова грижа у спортсменів

М'язова грижа у спортсменів виникає, якщо в результаті травми стався розрив фасції цього м'яза. Фасція це сполучнотканинна оболонка, що покриває м'яз. Найчастіше причиною розриву фасції і формування м'язової грижі служить прямий удар по м'язі. Трапляються такі розриви і під час старту бігунів. Зрідка м'язові грижі виникають після оперативних втручань.

М'язові пучки вибухають через розірвану фасцію і при скороченні м'яза утворюється випинання у вигляді півсфери. При промацуванні воно еластичне, ущільнюється під час скорочення м'яза. Виникають м'язові грижі зазвичай на стегні, при розриві широкої фасції стегна, і на гомілці. У звичайних людей досить часто такі грижі не порушують життєдіяльність і не потребують лікування.

У спортсменів, у зв'язку з високими вимогами до функції м'яза, лікування практично завжди оперативне. Часто просто зшити фасцію буває важко, або шов неміцний. У ци ... Читати далі »
Переглядів: 1593 | Додав: borschaga | Дата: 2013-01-06 Коментарі

М'язи прикріплюються до кісткового скелету при допомозі сухожиль. У місці прикріплення сухожилля до кістки відсутня окістя і сухожильні волокна безпосередньо вплітаються в кістку. Між волокнами сухожилля знаходиться хрящова тканина, яка має різну ступінь окостеніння і зміцнює місця прикріплення сухожиль, а так само грає амортизаційну роль при напрузі і зміні тяги м'язів.

При напрузі м'язів місця прикріплення їх до кістковому скелету випробовують велике навантаження. Якщо це навантаження регулярна і надмірна, тканини сухожилля, хрящова тканина в місцях прикріплення піддається дегенеративним змінам. Виникають невеликі ділянки некрозу (омертвіння тканин), ділянки жирового переродження тканини сухожилля і хрящової тканини, відкладення солей кальцію. Відкладення солей кальцію найчастіше виникають у тому місці, де колись стався мікроразрив сухожильного волокна. Солі кальцію являють собою тверде освіту і, в свою чергу, можуть травмувати навколишні тканини.
< ... Читати далі »
Переглядів: 2509 | Додав: borschaga | Дата: 2013-01-06 Коментарі

Остеоартроз (новолат. osteoarthrosis, від грец. Το οστεον - кістка, το αρθρον - суглоб; синоніми: деформуючий остеоартроз (ДОА), артроз, деформуючий артроз) - дегенеративно-дистрофічне захворювання суглобів кісток, причиною якого є ураження хрящової тканини суглобових поверхонь. [ 1]

Визначення
Термін «остеоартроз» об'єднує групу захворювань різної етіології, але з подібними біологічними, морфологічними і клінічними результатами, при яких у патологічний процес залучається не тільки суглобовий хрящ, але і весь суглоб, включаючи субхондральну кістку, зв'язки, капсулу, синовіальну оболонку і периартикулярні м'язи.

Основними клінічними симптомами остеоартрозу є біль і деформація суглобів, що призводять до функціональної недостатності.

В основі дегенеративних дистрофічних змін при артрозі лежить первинне пошкодження хряща з наступною запальною реакцією, тому часто артроз називають артрозо-артритом. Арт ... Читати далі »
Переглядів: 2641 | Додав: borschaga | Дата: 2013-01-06 Коментарі

Розриви м'язів у спортсменів

У спортсменів найчастіше відбуваються розриви скорочених м'язів, тобто м'язів, що знаходяться на піку скоротливої ​​фази, і майже не зустрічається пошкоджень в фазу розслаблення.

Розриви м'язів зазвичай бувають закритими, тобто без пошкодження шкірних покривів. Відкриті розриви м'язів виникають значно рідше, вони не представляють складності для діагностики. Їх виявляють і зшивають під час первинної хірургічної обробки рани. Закриті розриви м'язів можуть бути повними або неповними.

Раніше застосовувався термін «розтягнення м'яза», але зараз він практично не використовується, оскільки вважається, що в кожному разі є розриви окремих волокон м'язової тканини. Закриті розриви м'язів виникають при різкому, несподіваному русі м'язів, або рефлекторному скорочення в якості захисної реакції (падіння).

Розривам частіше піддаються непідготовлені до навантаження м'яз ... Читати далі »
Переглядів: 4665 | Додав: borschaga | Дата: 2013-01-06 Коментарі

-->

Рокита Василь Григорович(097) 616-80-39
www.traumatology.at.ua © 2020